اخبار افغانستان خبرها شعر، هنر، ورزش و جوانان صفحه زن

دختران ربات ساز افغان به مسابقات اروپا راه یافتند

نوشته شده توسط مدیر سایت

خبر

علمی – تحقیقی

 

دختران ربات ساز افغان به مسابقات اروپا راه یافتند

اعضای خانه رباتیک افغانستان با کسب مدال افتخار مسابقات جهانی رباتیک در کشور چین، راه را برای اشتراک شان در مسابقات رباتیک اروپا باز کردند.

محمود رضایی، مسوول موسسات توحید و خانه رباتیک افغانستان به صدای امریکا گفت که تیم وی در مسابقات جهانی در شهر “چانگ کینگ” چین که با حضور ۱۱۳ تیم رباتیک از کشورهای مختلف جهان برگزار شده بود، مدال افتخار بدست آورد.

سه دانش‌آموز دختر از ولایت هرات، نمایندگان افغانستان در مسابقات جهانی رباتیک در کشور چین در بخش خردسالان شهرهای هوشمند (Smart Cities Junior) بودند.

آقای رضایی گفته است   که این دختران در مسابقات رباتیک جهانی که در ماه نوامبر امسال در هنگری برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد.

به گفتۀ وی، تیم افغانستان در مسابقات چین با یک ربات هوشمند که می‌تواند رنگ‌ها را تشخیص دهد و اشیا را جابجا کند، اشتراک کرده بودند.

آقای رضایی افزود که دختران تیم خانه رباتیک با برنامه نویسی بر روی این ربات تلاش می‌کنند تا معیارهای مشخص شده در مسابقات جهانی رباتیک را روی یک سطح هوشمند، انجام دهند.

قرار است در مسابقات جهانی رباتیک در کشور مجارستان نزدیک به یکصد تیم، از کشورهای مختلف جهان اشتراک کنند و توانایی‌های رباتیک دانش‌آموران را به نمایش بگذارند.

درباره نویسنده

مدیر سایت